پورتال سازمانی

پرتال سازمانی

پورتال هوشمند


1)  مدیریت خون بیمار
2)  هموویژیلانس 
3)  تزریق پلاکت 
4)  بانک خون بیمارستانی 
5)  انتقال خون در تالاسمی و بیماری های با تزریق خون متعدد 
6)  مدیریت مصرف خون در:

  • بلایای طبیعی
  • بدخیمی ها
  • پیوند
  • نوزادان و اطفال 
  • دوران بارداری و زایمان 
  • جراحی ها، سوانح و بیهوشی 

انتقال خون نقش گسترده ای در تامین سلامتی بیماران دارد. بسیاری از  بيماران نياز به تزريق  فرآورده های خون دارند كه اين عمل بايد در صحت و سلامت كامل انجام شود. سالانه 4/5 میلیون خون و فرآورده خونی در کشور مورد استفاده قرار می گیرد که تاکیدی بر توجه به تامین خون سالم  می باشد. اين مطلب محقق نخواهد شد مگر اين كه اطلاعات كافي مبتنی بر شواهد برای متخصصین بالینی، علوم پایه و سایر افرادی که در فرآیند مصرف خون دخالت دارند، در دسترس باشند.  نکته ای که سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان جهانی بهداشت مطرح می‌کنند این است که چرخه انتقال خون، از رگ اهدا کننده تا رگ گیرنده را در بر می‌گیرد. بدین مناسب موسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون در نظر دارد با همکاری سازمان انتقال خون نسبت به اعطای پژوهانه و جایزه پژوهشی به پژوهش های کیفیت محور و اثر بخش در زمینه طب انتقال خون اقدام نماید.
 آقای دکتر جهانگیر احمدی از دی ماه سال 1353 همکاری صمیمانه خود را با سازمان انتقال خون شروع نمودند و در سال 1356 نظر به اهمیت امر آموزش در سازمان واحد جداگانه ای تحت عنوان آموزش اهداکنندگان ایجاد و مسوولیت آن به عهده ایشان گذاشته شد. همزمان در اواسط سال 1356 با همکاری زنده یاد دکتر میرزا آقا افتخاری بخش پلاسمافرزیس تولیدی راه اندازی و ایشان تا سال 1368 در هر دو بخش انجام وظیفه نمودند و از سال 1368 تا سال 1374 مدیریت اداره آموزش و از سال 1374تا 1376 مسوولیت حوزه معاونت فنی، آموزشی و پژوهشی سازمان را بعهده داشتند. در سال 1376 مدیریت کل اداره کل منطقه ای تهران را به مدت 7 ماه عهده دار بودند و پس از آن تا دوران بازنشستگی در سال 1382 به عنوان مشاور علمی سازمان به ارائه خدمات با ارزش پرداختند. وابستگی سازمان به ایشان چنان ریشه دار است که حتی تا کنون سازمان از مشاوره و علم ایشان بهره می گیرد. لذا به پاس خدمات ارزنده جناب آقای دکتر احمدی در زمینه انتقال خون، سلامت خون و اهداکنندگان، این جشنواره به نام ایشان نامگذاری گردید. این جشنواره در تاریخ 8 بهمن 1399 از ساعت 10 صبح الی 12 به صورت مجازی از طریق اینستاگرام سازمان انتقال خون به آدرس IRANBTO@ برگزار می گردد.مؤسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون در نظر دارد، پژوهش های کیفیت محور و اثر بخش در زمینه طب انتقال خون را گسترش دهد. لذا  هدف از این  جشنواره شناسایی پروژه های پژوهشی اتمام یافته محققین در زمینه طب انتقال خون، جهت بکارگیری نتایج به منظور  تداوم پژوهش در آن زمینه می باشد. در این جشنواره از محققین منتخب بر اساس پروژه های پژوهشی پایان یافته، تقدیر به عمل می آید و به منظور حمایت از پژوهش های آتی محققین، پژوهانه اعطا خواهد شد.
 
شرایط متقاضی:

- متقاضی می تواند گزارش نهایی یک پژوهش مصوب اتمام یافته و یا مقاله چاپ شده منتج از طرح پژوهشی در راستای محورهای جشنواره در سه سال گذشته را ارایه نماید.
- در هر دوره متقاضی می تواند تنها یک پژوهش پایان یافته در زمینه طب انتقال خون را ارایه نماید.

مستندات ارسالی:

- مستندات پژوهش پایان یافته در زمینه طب انتقال خون می تواند شامل یک مقاله چاپ شده و یا گزارش نهایی تایید شده از یک طرح مصوب توسط  شورای پژوهش دانشگاه/ موسسه باشد.
- مستندات قابل قبول صرفا شامل پژوهش پایان یافته در محور های جشنواره می باشد و از ارائه ی پروپوزال در این مقطع جدا خودداری فرمایید.

- فرم معرفی پژوهش
- فرم مشخصات فردی و سابقه فعالیت های پژوهشی

 


جایزه پژوهشی

جایزه پژوهشی شامل موارد زیر خواهد بود:

1) اعطای لوح تقدیر

2) اعطای تندیس جشنواره

3) اعطای جایزه نقدی تا سقف سی میلیون ریال


اعطای پژوهانه

مصادیق پژوهانه شامل موارد زیر خواهد بود:

1) اعطای لوح تقدیر

2) اعطای تندیس جشنواره

3) تخصیص اعتبار پژوهشی تا سقف پانصد میلیون ریال

استفاده از پژوهانه اعطایی منوط به ارسال پروپوزال طرح پژوهشی در ادامه پژوهش منتخب و یا طرح  جدید منطبق با اولویت های پژوهشی موسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون  و تصویب در شورای پژوهش می باشد.


لازم است کلیه مستندات پژوهش همراه با فرم تکمیل شده مشخصات فردی، سابقه فعالیت پژوهش و فرم تکمیل شده معرفی پژوهش را حداکثر تا تاریخ اول دی 1399 به آدرس الکترونیکی جشنواره festival@tmi.ac.ir ارسال فرمایید.


تهران، بزرگراه شیخ فضل الله نوری، تقاطع بزرگراه شهید همت،

موسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون

www.tmi.ac.ir 
festival@tmi.ac.ir 

 


گروه دورانV5.7.3.0