جمعه, 30 مهر 1400
  • ساعت : ۸:۱۹:۳۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ 
  • کد خبر : ۳۰۸۳
سمینار مجازی بانك خون بیمارستان ها برگزار می شود

دومین سمینار ملی بانک خون بیمارستان ها که هدف آن توانمند سازی کارکنان شاغل در بانک خون آزمایشگاه های مراکز درمانی است به صورت مجازی و از تاریخ 20 بهمن ماه به مدت یک ماه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران؛ معاون آموزشی و پژوهشی موسسه عالی طب انتقال خون با بیان اینکه بانک خون مراکز درمانی به عنوان یکی از حلقه های کلیدی طب انتقال خون و نظام مراقب از خون از جایگاهی ویژه برخوردار است، گفت: پس از برگزاری موفق نخستین سمینار در سال 1395 برگزاری دومین برنامه سمینار علمی بانک خون بیمارستان ها در سال 1399 نیز در دستور کار قرار گرفت و هدف از برگزاری آن افزایش تعامل بین سازمان انتقال خون به عنوان متولی اصلی تامین خون و فرآورده های آن و مسئولین و کارشناسان بانک خون مراکز درمانی به عنوان افرادی کلیدی دخیل در پروسه مصرف خون و فرآورده های آن است.

دکتر مهتاب مقصودلو اظهار کرد: این سمینار به دلیل شرایط ویژه ای که پاندمی کووید19 ایجاد کرده است به صورت مجازی و طی یک بازه زمانی یک ماهه از 20 بهمن ماه لغایت 20 اسفند امسال برگزار می شود.

این سمینار مجازی دارای 12 جلسه آموزشی و 50 سخنرانی با عنوان های فرآوری، نگهداری و مصرف فرآورده های سلولی، آیین نامه بانک خون بیمارستان ها، کمیته های انتقال خون بیمارستانی و ممیزی، سیستم گروه خونی ABOو Rh، آزمایش های قبل از تزریق خون، تشخیص و مدیریت آنمی همولیتیک اتوایمیون در بانک خون، پیشگیری از آلوایمیونیزاسیون در بیماران تالاسمی، پلاسمای بهبود یافتگان کووید19، تشخیص آزمایشگاهی HDFN، تامین خون در بیماران با گروه های خونی نادر و بیماران با پیوند سلول های بنیادی خون ساز، تضمین کیفیت در بانک خون مراکز درمانی، شناسایی و مدیریت عوارض ناشی از تزریق خون و مدیریت خون بیمار و مدیریت مصرف خون سلول های بنیادی خون ساز است.

دکتر مقصودلو حداکثر امتیاز آموزشی این سمینار را در سامانه ی آموزش مداوم پزشکی 20 امتیاز برشمرد و گفت: شرکت کنندگان به تناسب رشته و پس از قبولی در آزمون الکترونیک امتیاز کسب خواهند کرد.

به گفته دکتر مقصودلو کارشناسان ارشد و دکترای ایمنی شناسی و پزشکان عمومی 10 امتیاز و کارشناسان ارشد و دکترا بیوتکنولوژی پزشکی 14 امتیاز آموزشی را پس از شرکت و قبولی در آزمون اخذ می کنند.

همچنین متخصصان آسیب شناسی، متخصصان علوم آزمایشگاهی، کارشناسان ارشد و دکترا بیوشیمی بالینی، کارشناسان ارشد و دکترا خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون (هماتولوژی)،  دارندگان مدارک کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی نیز پس از قبولی در آزمون 20 امتیاز آموزشی دریافت می کنند.

گفتنی است پس از برگزاری سمینار آزمون الکترونیکی برگزار و افرادی که موفق به گذراندن آزمون می شوند گواهی نامه نیز دریافت خواهند کرد.

افرادی که قصد شرکت در این کنفرانس مجازی را دارند می توانند به وب سایت https://scienceglob.ir مراجعه کنند.

 

 

 

 

 

فیلم آموزشی نحوه ثبت نام

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

V5.7.3.0